Star Starachowice

Wierna Małogoszcz Star Starachowice

Podtrzymać dobrą passę

Już w najbliższą niedzielę Star Starachowice zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz.

Dokładnie rok temu w Małogoszczu (11 września 2021) starachowiczanie rozegrali swój mecz z Wierną. Podopieczni Tadeusza Krawca pokonali wówczas swoich rywali 4:1. Bramki zdobywali : Michał Grunt x2, Mariusz Fabjański, Bartosz Gębura dla Staru a dla Wiernej zawodnik, który od tego sezonu reprezentuje Zielono-Czarne barwy Jakub Jaśkiewicz.

Wierna Małogoszcz nie ma za sobą udanego początku sezonu. Po wygranej w Kunowie 4:1 w 1 kolejce przyszło pasmo 3 porażek z rzędu ( 2:4 z Granatem, 0:2 ze Spartakusem, 0:2 z Pogonią). Na wygraną kibice z Małogoszcza musieli czekać do 5 kolejki kiedy to 31 sierpnia Wierna pokonała Spartę Kazimierza Wielka 5:0. W ostatnim meczu jednakże po raz 4 już w tym sezonie musiała uznać wyższość rywala przegrywając z Klimontowianką 0:1. Zarówno Wierna jak i Klimontowianka kończyły mecz w „10”.   Małogoszczanie po 6 rozegranych kolejkach mają na swoim koncie 6 punktów i zajmują 13 pozycję w ligowej tabeli.

W zgoła odmiennych nastrojach są podopieczni Tadeusza Krawca, którzy mają na swoim koncie komplet zwycięstw i 18 punktów na koncie.  Star w swoim ostatnim meczu pokonał Spartakus Daleszyce 5:1 a bramki zdobywali Przemysław Śliwiński x3 oraz zawodnicy, którzy weszli z ławki rezerwowych Patryk Kosztowniak (był to dla niego 300 mecz w barwach Staru) i Bartosz Szydłowski (powrót po kontuzji, wszedł w 80 min na boisko i zdobył gola 40 sekund później).

Faworytem tego spotkania bez wątpienia jest Star, jednakże zawodnicy muszą podejść do tego spotkania skoncentrowani. Małogoszcz to trudny teren gdzie wracając jeszcze pamięcią do wygranego z Granatem meczu w Skarżysku( wygrana po 58 latach) tam też dopiero po kilkudziesięciu latach udało się starachowiczanom wygrać. Emocji w tym meczu na pewno nie zabraknie. Wierna liczy na zwycięstwo i odwrócenie złej karty a Star chce podtrzymać dobrą passę i po raz 7 z rzędu wygrać.  Jakim rezultatem zakończy się ten mecz przekonamy się już 11 września ok. godz. 13.

 

7 kolejka Hummel IV ligi

WIERNA Małogoszcz – STAR Starachowice

11.09.2022 – godz. 11:00

Stadion Miejski w Małogoszczu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.