Star Starachowice

Rozpędzony Star

Szybkie i interesujące spotkanie obejrzeli w niedzielne popołudnie kibice, którzy wybrali się do Małogoszcza aby dopingować Star Starachowice. Piłkarze z Miasta Ciężarówek w trudnych warunkach atmosferycznych pewnie pokonali zespół Wiernej 6-1.

Po raz pierwszy w tym sezonie kibice (pod nieobecność Mateusza Jagiełły oraz Włodzimierza Putona) mogli oglądać w wyjściowej jedenastce zielono-czarnych Adama Grzywalskiego oraz Jakuba Jaśkiewicza.

Strzelanie w meczu rozpoczął w 5 minucie Piotr Mikos. Kilka minut później z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Michała Nowaka na szarżującym zawodniku Wiernej, wyrównał Mateusz Rejowski. W kolejnych minutach gra była nerwowa, oba zespoły notowały sporo prostych strat. Impas przerwała dopiero dobra akcja Styczyńskiego, który podłączył się do ataku a jego próbę strzału zatrzymał ręką jeden z zawodników Wiernej. Rzut karny w 29 minucie pewnie wykorzystał Marcin Kaczmarek. W kolejnych minutach dwukrotnie niebezpiecznie było pod bramka Nowaka, jednak strzały zawodników Wiernej były mocno niecelnie lub padały łupem golkipera Staru.

Skuteczność nie zawiodła jednak Przemysława Śliwińskiego, który po ładnym przyjęciu piłki w 32 min pewnie pokonał Szymona Spurka oraz Piotra Mikosa, który z kilku metrów dobił strzał jednego z partnerów.

Wysokie prowadzenie Staru do przerwy uspokoiło przebieg meczu w drugiej części meczu. Spory wpływ na obraz gry miał padający w trakcie spotkania deszcz, przez który pilka na mokrej i ciężkiej murawie niejednokrotnie płatała figle zawodnikom obu drużyn. Star okresami przyspieszał tempo – w okolicach 60 minuty gospodarze mieli problem z wyjściem z własnej połowy. Efektu bramkowego to jednak nie przyniosło, choć groźnie uderzał z dystansu Nowocień a strzał Śliwińskiego po krótko rozegranym rzucie wolnym minimalnie minął bramkę Wiernej.

Starachowiczanie po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że grają do końca. W ostatnich 10 minutach wyraźnie podkręcili tempo czego efektem były niebezpieczne uderzenia Szydłowskiego oraz Kaczmarka. Po strzale drugiego z nich zielono-czarni wywalczyli rzut rożny, który na gola zamienił kapitan zespołu Bartosz Gębura. Strzelanie na stadionie w Małogoszczu zakończył Szymon Hajduk, który strzałem w krotki róg zakończył swoją indywidualną akcję.

Star tym samym odniósł już siódme zwycięstwo z rzędu w tym sezonie i z kompletem punktów niezagrożony prowadzi w tabeli Hummel IV ligi. Zwycięstwo z Wierną jest tym cenniejsze, że Star wystąpił w tym meczu bez Włodzimierza Putona, Michała Grunta oraz Mateusza Jagiełły. I choć Wierna momentami postawiła trudne warunki to zwycięstwo Staru nie podlegało dyskusji.

WIERNA MAŁOGOSZCZ – STAR STARACHOWICE 1:6 (1:4)
0:1 Piotr Mikos (5), 1:2 Marcin Kaczmarek (29)-karny, 1:3 Przemysław Śliwiński (32), 1:4 Piotr Mikos (39), 1:5 Bartosz Gębura (86), 1:6 Szymon Hajduk (88)
Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce)
STAR: Star: Michał NowakMaciej Styczyński 66′ żk. (70′ Patryk Kosztowniak), Jakub Jaśkiewicz (65′ Kacper Ambrozik), Piotr Stefański (75′ Bartosz Szydłowski), Bartosz Gębura , Adam Grzywalski, Jakub Nowocień (80′ Michał Kozakiewicz), Marcin Kaczmarek 18′ żk., Szymon Hajduk, Piotr Mikos, Przemysław Śliwiński (75′ Kacper Wiecha).

Trener: Tadeusz Krawiec.

Kolejne spotkanie zielono-czarni rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Na Szkolną 14 zawita wówczas Sparta Kazimierza Wielka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.