Porażka po kiepskiej grze

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Orliczem Suchedniów 1:3. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Emil Gołyski. Mecz ten odbył się w ramach 8 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie południe na Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Orlicza Suchedniów. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować przy słonecznej aurze i sporym upale. Zawodnicy gospodarzy chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za wyjazdową porażkę z Granatem Skarżysko Kamienna. Początek meczu był dość spokojny. Jednak z biegiem czasu coraz bardziej do głosu dochodzili przyjezdni. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym była 8 minuta. Dobrą interwencją popisał się Dominik Dziułka. Zawodnik Orlicza był jednak na spalonym. Mijał minuty, a podopieczni Łukasza Ubożaka stwarzali sobie coraz więcej sytuacji bramkowych. Między 20, a 30 minutą ekipa z Suchedniowa trzykrotnie zagroziła gospodarzom. Szczęście było po stronie Zielono-Czarnych. Dwa uderzenie były niecelne, a jedno obronił Dominik Dziułka. Star niestety nie potrafił odpowiedzieć. Przyjezdni natomiast kontynuowali swoją dobrą grę. Efekty przyszły w 35 minucie. Orlicz wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Piotr Solnica. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosły sytuacji żadnej ze stron. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Drugą połowę źle rozpoczęli Starachowiczanie. Niewymuszone, niecelne podania okazały się zapowiedzią gorszego. W 52 minucie Suchedniowianie podwyższyli wynik. Przytomnie zachował się Piotr Grzejszczyk i zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Nadzieję na korzystny wynik wlał w serca kibicom Emil Gołyski. Zawodnik Staru w 56 minucie strzelił kontaktowego gola. Emil uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki gości. Gdy wydawało się, że gospodarze mogą wyrównać przyszła odpowiedź ze strony Orlicza. Zdaniem sędziego w 67 minucie faulowany w polu karnym Zielono-Czarnych był zawodnik przyjezdnych. Tym samym Suchedniowianie mieli rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Solnica. W 72 minucie przepychanki i słowne utarczki pomiędzy Jakubem Nowocieniem i Piotrem Solnicą zakończyły się czerwonymi kartkami dla obu zawodników. Trzecie trafienie można powiedzieć zamknęło mecz. Zrezygnowanych gospodarzy nie było już w stanie nic konkretnego zaoferować. Mnożyły się błędy, zwłaszcza w obronie. Przyjezdni mieli jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu. Tylko dzięki dobrym interwencjom Dominika Dziułki Star zawdzięczał, że nie stracił więcej bramek. Golkiper ratował swój zespół w trudnych sytuacjach. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Orliczem Suchedniów 1:3.

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 1:3 (0:1)
Bramki: Emil Gołyski 56 – Piotr Solnica 35, 67 (k), Piotr Grzejszczyk 52
Kartki: Artur Kidoń 41, Klaudiusz Marzec 54, Wiktor Śmigielski 67 – Szymon Bujak 48 (żółte), Jakub Nowocień 72 – Piotr Solnica 72 (czerwone)

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak (83 Filip Anduła), Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski (68 Patryk Markiewicz), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Dawid Płatek (46 Hubert Białczak), Mariusz Fabjański (68 Adam Hamera), Artur Kidoń (57 Dariusz Anduła), Klaudiusz Marzec

Orlicz: Ołeksij Shram, Łukasz Boleń, Michał Cedro, Tichomir Czeneszkow, Karol Kołomański, Szymon Bujak, Andrzej Paprocki, Karol Świtowski (90 Michał Bator), Mateusz Tumulec (84 Kacper Tumulec), Mateusz Kokosza (12 Piotr Grzejszczyk), Piotr Solnica