Wysokie wygrane juniorów

W miniony weekend swoje mecze w ramach 4 kolejki rozegrały młodzieżowe drużyny Staru/Juventy Starachowice. Obydwie drużyny odniosły efektowne zwycięstwa. Juniorzy starsi pokonali u siebie GKS Nowiny 4:1. Natomiast zespół prowadzony przez trenera Kasprzyka aż 9:1 ograł na wyjeździe KKP Koronę Kielce.

W niedzielne przedpołudnie swój mecz rozegrali podopieczni Artura Anduły i Artura Mikosa. Rywalem juniorów starszych Staru/Juventy był GKS Nowiny. Za zdecydowanego faworyta meczu uchodzili gospodarze. Starachowiczanie znajdowali się wyżej w tabeli od rywala, który sezon rozpoczął delikatnie mówiąc nie najlepiej. Boiskowe wydarzenie odzwierciedlały różnicę pomiędzy obiema drużynami. Gospodarze od początku meczu chcieli udowodnić swoją wyższość i ruszyli do ataku. Pierwsze trafienie dla Staru/Juventy przyszło dość szybko. W 17 minucie wynik spotkania otworzył Hubert Białczak. Na drugą bramką również długo nie trzeba było czekać. Rezultat podwyższył Filip Anduła. W końcówce pierwszej połowy Starachowiczanie dołożyli jeszcze jednego gola. Autorem tego trafienia był Adam Hamera. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Druga połowa była spokojniejsza. Star/Juventa mając dobry wynik kontrolowała przebieg gry. Nieco większe emocje przyniosła końcówka meczu. W 85 minucie GKS zdobył gola na 1:3. Pechowcem okazał się Bartosz Jopek, który skierował piłkę do własnej bramki. Młodemu zawodnikowi należą się jednak duże pochwały. Bartosz nie podłamał się nieudaną interwencją. Parę minut później karta się odwróciła. Bartosz strzelił czwartą bramkę i tym samym ustalił wynik spotkania.

Star/Juventa Starachowice – GKS Nowiny 4:1 (3:0)
Bramki: Hubert Białczak 17, Filip Anduła 25, Adam Hamera 41, Bartosz Jopek 89 – Bartosz Jopek 85 (sam)
Kartki: Kamil Lurzyński 24, Filip Dorowski 51, Jan Korba 64 (żółte)

Star/Juventa: Daniel Jagiełło, Mateusz Nowak, Jakub Jagiełło (46 Bartosz Jopek), Maciej Moskwa, Dawid Płatek (60 Marcel Czajka), Filip Anduła, Adam Hamera (60 Eryk Kalista), Maksymilian Bator (67 Sebastian Pisarski), Szymon Rejkowicz (46 Sebastian Stajniak), Hubert Białczak, Kryspin Kutera (67 Mikołaj Maruszak)

GKS: Mikołaj Łużniak (72 Aleksander Galera), Kamil Lurzyński (83 Kacper Petelicki), Filip Dorowski, Maksymilian Korba (6 Jakub Miter), Paweł Lis, Eryk Chrzan (65 Norbert Rzadkowski), Szymon Suder (75 Nikodem Stuła), Mateusz Kawecki, Jan Korba, Krystian Rodzim, Jan Grochowski

Chyba nawet największy optymista nie spodziewał się jakim wynikiem zakończy się spotkanie juniorów młodszych Staru/Juventy z KKP Koroną. Przed rozpoczęciem meczu obydwie drużyny miały na swoim koncie po sześć oczek. Faworyta było trudno wskazać. Boisko jednak wszystko zweryfikowało. Na placu gry znakomicie radzili sobie podopieczni Dariusza Kasprzyka. Już w 4 minucie festiwal strzelecki rozpoczął Jacek Safian. Niedługo później drugie trafienie dołożył Wiktor Miernik. Jeszcze przed upływem 20 minuty gry Starachowiczanie prowadzili już 4:0. Dwie kolejne bramki strzelił Jacek Safian. Tym samym młody zawodnik Staru/Juventy zaliczył klasyczny hat-trick. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Do przerwy utrzymało się czterobramkowe prowadzenie gości. W drugiej połowie Starachowiczanie nie zamierzali się zatrzymywać. Pierwszy kwadrans przyniósł kolejne dwa gole. Do siatki Kielczan trafili Wiktor Miernik oraz Bartosz Kania. Dla przyjezdnych to było nadal mało. Po dwudziestu spokojniejszych minutach końcówka przyniosła następne bramki. Dobrą skutecznością popisali się zmiennicy. Dwa trafienia zaliczył Kacper Nojek, Szymon Mamla natomiast jedno. Gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę. Honorowego gola zdobył Dawid Pietrzykowski. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice pokonała na wyjeździe KKP Koronę Kielce 9:1

KKP Korona Kielce – Star/Juventa Starachowice 1:9 (0:4)
Bramki: Dawid Pietrzykowski 85 – Jacek Safian 4, 19, 31, Wiktor Miernik 11, 51, Bartosz Kania 60, Kacper Nojek 81, 89, Szymon Mamla 87
Kartki:

KKP Korona: Bartosz Kundera, Maksymilian Starzyk (59 Miłosz Śliwa), Jakub Kita (8 Maciej Stokowiec), Maciej Biernacki, Jan Bilski (55 Kamil Cedro), Aleksander Lechowicz, Fabian Olesiński (75 Szymon Żońca), Dominik Kawalec (66 Artur Zych), Grzegorz Kowalczyk (71 Dawid Pietrzykowski), Nikodem Grudzień (57 Antoni Pierzak), Sergiusz Gawęcki

Star/Juventa: Igor Duda (46 Adrian Styczyński), Piotr Jastrząb (46 Bartosz Kania), Jakub Brzozowski, Michał Pomorski, Aleksander Kopacz, Marcel Rożek (65 Szymon Mamla), Igor Papierowski, Wiktor Miernik (70 Kacper Nojek), Kacper Ostrowski, Jacek Safian, Igor Młodawski