Przegrana Juniorów Starszych w Rzeszowie

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali na wyjeździe z Resovią Rzeszów 0:2. Mecz ten odbył się w ramach 1 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W niedzielne popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rzeszowie przy ul Stanisława Wyspiańskiego 22 wybiegły jedenastki miejscowej Resovii oraz Staru/Juventy Starachowice. Pierwsza kolejka zawsze jest pewną niewiadomą. Młodzi zawodnicy ze Starachowic przyjechali jednak na obcy teren zmobilizowani i pełni wiary. W zespole Resovii wystąpili piłkarze znajdujący się w kadrze seniorów drużyny II Ligowej (Eryk Adamski, Rafał Mastaj, Jakub Szafar). Po 90 minutach Zielono-Czarni musieli uznać wyższość przeciwnika z województwa podkarpackiego. Na boisku było bardzo mało miejsca. Zespoły miały duży problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Pierwsza połowa przyniosła jedno trafienie. Zdobyli je gospodarze po strzale z rzutu karnego w 26 minucie. Do siatki Staru/Juventy trafił Jakub Szafar. W drugiej połowie meczu Zielono-Czarni po kilku dobrych przechwytach w środku pola tworzyli zagrożenie pod bramką Resovii. Niestety nie przyniosły one zdobyczy strzeleckiej. Gospodarze również w drugiej części gry mieli swoje sytuacje. Największe zagrożenie przyniosły stałe fragmenty gry. W 68 minucie Resovia podwyższyła prowadzenie. Bramkę na 2:0 zdobył Piotr Pecko. Mimo niekorzystnego rezultatu Starachowiczanie nie poddawali się. Walczyli o zmianę wyniku do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety bezskutecznie. Ostatecznie Resovia Rzeszów pokonała Star/Juventę Starachowice 2:0. Mimo porażki podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa zaprezentowali się z dobrej strony. Zespół należy pochwalić za duże zaangażowanie i walkę o korzystny rezultat do końca meczu.

Resovia Rzeszów – Star/Juventa Starachowice 2:0 (1:0)
Bramki: Jakub Szafar 27 (k), Piotr Pecko 68
Kartki: Jakub Kurek 36, Dawid Obłoza 86, Sebastian Leśniak 87, Stefan Krężel 90 – Jakub Błażejewski 26, Piotr Nowakowski 87 (żółte)

Resovia: Eryk Adamski, Rafał Mastaj, Jakub Kurek (71 Stefan Krężel), Karol Twardowski, Sebastian Leśniak, Szymon Pasternak (46 Aleksy Skoczylas), Jakub Persak, Damian Wilczak (57 Piotr Pecko), Dawid Obłoza, Mikołaj Sypek, Jakub Szafar

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Kacper Błąszczyk, Jakub Błażejewski, Patryk Markiewicz, Kacper Podzielny (46 Piotr Mikos), Kacper Gładyś (71 Piotr Krzyżowski), Jakub Kalisz, Dawid Płatek, Norbert Korczak (71 Piotr Nowakowski), Patryk Mańturz, Bartosz Szydłowski