Resovia górą w Starachowicach

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa ulegli u siebie Resovii Rzeszów 0:2. Mecz ten odbył się w ramach 8 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W niedzielne południe na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru/Juventy oraz Resovii Rzeszów. Przed ósmą serią gier obie drużyny dzieliła spora różnica miejsc. Starachowiczanie przystępowali do niedzielnej rywalizacji z ósmej pozycji. Goście natomiast zajmowali trzecią lokatę. Gospodarze zanotowali w dotychczasowych spotkaniach dwa punkty. Drużyna ze Starachowic zremisowała z Chełmianką Chełm oraz Hutnikiem Kraków. Zdecydowanie lepsze rezultaty osiągnęła drużyna ze stolicy województwa podkarpackiego. Resovia cztery spotkania wygrała oraz trzy przegrała. Podopieczni Szymona Duszy ani jednego meczu nie zremisowali. W niedzielnym spotkaniu gospodarze musieli sobie radzić bez Bartosza Szydłowskiego. Czołowy zawodnik zespołu juniorów starszych jest obecnie kontuzjowany. Było to spore zmartwienie dla szkoleniowców drużyny ze Starachowic. Pierwsza połowa spotkania nie należała do najciekawszych. Jednak przyjezdnym udało się objąć prowadzenie. Szczęśliwa dla Resovii okazała się 22 minuta. Patryka Wróblewskiego pokonał Jakub Kurek. Starachowiczanie nie byli w stanie odpowiedzieć w pierwszej części gry. Do przerwy drużyna z Rzeszowa prowadziła 1:0. Początek drugiej połowy nie przyniósł wielu ciekawych akcji. Żadna z drużyn nie potrafił stworzyć podbramkowego zagrożenia. Ważnym wydarzeniem dla gospodarzy z pewnością był powrót po kontuzji Patryka Mańturza. Wychowanek Granatu Skarżysko Kamienna wszedł na murawę w okolicach 60 minuty. Niestety druga połowa również nie okazała się szczęśliwa dla podopiecznych trenerów Spadło i Mikosa. Starachowiczanie nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Za to goście cieszyli się z jeszcze jednego trafienia. Bramkę na 2:0 dla Resovii zdobył Szymon Lubera. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice przegrała na własnym terenie z Resovią Rzeszów 0:2.

Star/Juventa Starachowice – Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Kurek, Szymon Lubera