Przegrana na jubileusz

W sobotnim spotkaniu w ramach jubileuszu 90 lecia klubu, Star przegrał na własnym stadionie z Widzewem Łódź 0:6.

Spotkanie poprzedziła msza polowa w intencji klubu z miasta ciężarówek. W okolicach godziny 15:30 obydwie drużyny rozpoczęły spotkanie. W podstawowej “jedenastce” Starachowiczan wystąpili nowo zakontraktowani zawodnicy. Mowa o Szymonie Gryzie, Mariuszu Jarosie, Macieju Pastuszce oraz Tomaszu Wróblewskim. Od samego początku piłkarze z Łodzi starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. Beniaminek III Ligi grupy I z każdą upływającą minutą powiększał swoją przewagę na boisku. W 20 minucie Łodzianie objęli prowadzenie. Zdobywcą bramki otwierającej wynik był Maciej Szewczyk. Kilka minut później piłkarze Widzewa podwyższyli wynik. Bramkę na 2:0 zdobył Joachim Pabjańczyk. Zawodnicy Staru starali się robić co mogą, jednak tego dnia musieli uznać wyższość Widzewa w praktycznie każdym elemencie. 36 minuta przyniosła trzecią bramkę dla piłkarzy RTS-u. W sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Strus, który minął po drodze golkipera Zielono-Czarnych, Tomasza Wróblewskiego i z dość ostrego kąta zdobył bramkę. Przed przerwą gościom jeszcze raz udało się udokumentować swoją przewagę golem. Strzelcem był Robert Kowalczyk. Po zmianie stron w drużynie Staru nastąpiło kilka zmian. Na murawie zameldowali się kolejni nowi zawodnicy Zielono-Czarnych min. Marcin Piwowarczyk, Mikołaj Podzielny czy Mirosław Słoń. Druga połowa była również zdominowana przez Widzew. Piłkarze z Łodzi mieli sporo okazji bramkowych, z których udało się wykorzystać dwie. Piątą bramkę dla gości zdobył napastnik Kamil Sabiłło, a całe spotkanie zamknął przepięknym uderzeniem zza pola karnego Patryk Nouri. Zielono-Czarnym ciężko było w tym meczu wykreować dogodne sytuacje, jednak w końcówce spotkania była szansa na zdobycie honorowego trafienia. W dobrej sytuacji znalazł się Patryk Kosztowniak, lecz swój błąd naprawił obrońca Widzewa, który zdążył uprzedzić piłkarza Staru. Mecz zakończył się wysoką wygraną Łodzian 6:0. Mimo wszystko brawa należą się drużynie jubilata ze Starachowic. Jak już wcześniej wspomniano w drużynie wystąpiło kilku nowo pozyskanych zawodników, więc o jakimkolwiek zgraniu trudno było mówić.

Wielkie gratulacje należą się również wszystkim kibicom przybyłym na to spotkanie. Ludzi było naprawdę sporo co cieszy. Szczególne brawa dla kibiców z “młyna”, którzy swoim dopingiem zagrzewali do walki swoje dwie ulubione drużyny.

Star Starachowice – Widzew Łódź 0:6 (0:4)

Bramki: Kamil Szewczyk 20, Joachim Pabjańczyk 27, Patryk Strus 36, Robert Kowalczyk 41, Kamil Sabiłło 49, Patryk Nouri 90

Star: Tomasz Wróblewski, Marcin Chodniewicz, Mariusz Jaros, Maciej Pastuszka, Tomasz Konieczny, Mateusz Rafalski, Bartosz Sęga, Szymon Gryz, Bartłomiej Drabik, Arkadiusz Zięba Mariusz Fabjański oraz Mateusz Poński, Patryk Kosztowniak, Emil Madejski, Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Mirosław Słoń, Marcin Piwowarczyk, Hubert Ciepluch, Karol Delestowicz, Dawid Delestowicz, Alan Garbarczyk

Widzew: Mateusz Wlazłowski (46 Michał Choroś ), Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki (46 Michał Czaplarski), Bartosz Janowski, Joachim Pabjańczyk (46 Fabian Woźniak), Maciej Szewczyk (62 Joachim Pabjańczyk), Kamil Wielgus, Kamil Bartos (62 Krzysztof Możdżonek), Krzysztof Możdżonek (46 Patryk Nouri), Patryk Strus (62 Grzegorz Brochocki) – Robert Kowalczyk (46 Kamil Sabiłło)