Trzy punkty zostały w Skarżysku Kamiennej

W hicie kolejki oraz całej rundy jesiennej kieleckiej Okręgówki Granat Skarżysko pewnie pokonał na własnym stadionie Star Starachowice 3:0. Zielono-Czarni mieli w tym meczu swoje szansę jednak dominowała nieskuteczność. Mecz ten został rozegrany w ramach 11 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Piłkarze obu drużyn rywalizowali w  dobrych warunkach pogodowych. Na pojedynek pomiędzy Granatem Skarżysko Kamienna, a Starem Starachowice zawitało słońce. Początek meczu był lepszy w wykonaniu Zielono-Czarnych. Świadczyć mogły o tym strzały Mariusza Fabjańskiego oraz Michała Mikosy. W obydwu przypadkach bez najmniejszych kłopotów z wyłapaniem futbolówki poradził sobie Przemysław Michalski. W 9 minucie spotkania po sporym zamieszaniu faulowany w polu karnym Staru był zawodnik gospodarzy. Sędzia nie miał wyboru. Wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Bartosz Styczyński i pewnym strzałem pokonał Mateusza Pońskiego. Utrata bramki nie podziałała negatywnie na przyjezdnych. Zielono-Czarni nie podłamali i dalej starali się konstruować swoje ataki. Dowodem tego były strzały z rzutów wolnych w wykonaniu Bartosza Sęgi oraz Mariusza Fabjańskiego. I z jednym, i z drugim uderzeniem poradził sobie Przemysław Michalski, golkiper skarżyskiego Granatu. W 22 minucie bliscy podwyższenia prowadzenia byli gospodarze. Zawodnik Granatu oddał jednak minimalnie niecelny strzał. Niewiele po upływie dwóch kwadransów gry powinien być remis. Doskonałego podania Mariusza Fabjańskiego nie wykorzystał będący w sytuacji sam na sam Patryk Kosztowniak. Skrzydłowy Zielono-Czarnych strzelił nad bramką mając idealną okazję. W końcówce pierwszej części również powinna paść bramka dla gości. Po składnej akcji w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Michał Mikosa. Mocny strzał z pola karnego młodego zawodnika przyjezdnych przeszedł minimalnie obok bramki Granatu. Do przerwy utrzymało się prowadzenie gospodarzy 1:0. Drugą połowę Zielono-Czarni rozpoczęli z jedną zmianą w drużynie. Za Bartosza Sęge na placu gry pojawił się Filip Niewczas. Pierwszy kwadrans drugich 45 minut nie przyniósł żadnej ze stron dobrej okazji. Chwilę po upływie godziny gry gospodarze podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zawodnika Granatu trafiło na głowę Błażeja Millera i było już 2:0. Strata drugiej bramki podziałała w dobry sposób na podopiecznych Tomasza Siczka. W 70 minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili Patryk Kosztowniak oraz Michał Sieroń zakończoną dobrym dośrodkowaniem tego drugiego w szesnastkę rywala. Na nieszczęście nie było tam żadnego zawodnika Staru. Kilka chwil późnie ładny strzał po krótkim rozegraniu rzutu rożnego oddał Marcin Chodniewicz. Na korner piłkę po tym uderzeniu wybił Przemysław Michalski. Dwie minuty później było już po zawodach. Kamil Uciński zdobył trzecią bramkę dla Granatu i było już wiadomo, że gospodarzom żadna siła nie odbierze trzech punktów. W końcówce pojedynku podopieczni Dominika Rokity mieli cztery bardzo dobre okazje na podwyższenie rezultatu. W dwóch sytuacjach znakomicie interweniował Mateusz Poński, w trzeciej Zielono-Czarnych uratowała poprzeczka. Czwarta przyniosła natomiast minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego piłkarza Granatu. Do końca spotkania utrzymał się wynik 3:0. Trzeba przyznać, że Star potrafił się postawić liderowi. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. To prawidło potwierdziło się po raz kolejny i przekonali się o tym Zielono-Czarni.

Granat Skarżysko Kamienna – Star Starachowice 3:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Styczyński 8 (k), Błażej Miller 62, Kamil Uciński 75
Kartki: Piotr Grzejszczyk 70, Kamil Uciński 78 – Bartosz Sęga 38, Bartłomiej Drabik 61, Mariusz Fabjański 67 (żółte)

Granat: Przemysław Michalski, Paweł Suwara, Norbert Drożdżał, Bartosz Styczyński, Łukasz Wojna, Piotr Grzejszczyk (75 Maciej Głowaczewski), Kamil Kosela, Bartosz Ozan (60 Kamil Uciński), Krzysztof Rzeszowski (86 Mariusz Grzejszczyk), Błażej Miller (80 Artur Kuliński), Damian Szyszka (83 Karol Rogoziński)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Jakub Nowocień, Michal Sieroń, Emil Gołyski (73 Bartłomiej Koźlik), Bartosz Sęga (46 Filip Niewczas), Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak, Michał Mikosa (82 Emil Madejski), Mariusz Fabjański