Remis juniorów z Hutnikiem

W sobotnim spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa zremisowali u siebie z Hutnikiem Kraków 2:2. Bramki dla Staru/Juventy zdobyli Bartosz Szydłowski oraz Dawid Płatek. Mecz ten odbył się w ramach 4 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

We sobotnie na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki miejscowej Staru/Juventy oraz Hutnika Kraków. Obie drużyny rozgrywki rozpoczęły odmiennie. Gospodarze do sobotniej potyczki przystępowali z jednym zdobytym punktem co dawało szóstą pozycję w tabeli. Hutnik natomiast zdecydowanie lepiej rozpoczął rozgrywki. Zespół ze stolicy województwa małopolskiego natomiast w pierwszych trzech kolejkach zanotował dwie wygrane i jeden remis. Krakowianie dzięki temu zajmowali pozycję wicelidera. Nietrudno było wskazać faworyta sobotniej rywalizacji. W takiej roli do meczu przystąpili młodzi piłkarze Hutnika. Początek spotkania z pewnością mocno zaskoczył przyjezdnych. Starachowiczanie od pierwszych minut ruszyli do ataku. Gra gospodarzy wyglądała bardzo dobrze. Efektem tego było trafienie Bartosza Szydłowskiego w 11 minucie. Gości mocno podrażniła ta bramka. W kolejnych minutach dwukrotnie do poważnego wysiłku został zmuszony Dawid Pocheć, który swoimi interwencjami uratował zespół przed stratą gola. 27 minuta przyniosła podwyższenie prowadzenia Staru/Juventy. Po podaniu od Bartosza Szydłowskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Płatek. Zawodnik gospodarzy bez kłopotu wykończył tą akcję. Chwilę po upływie dwóch kwadransów gry doskonałej sytuacji nie wykorzystał piłkarz Hutnika. Dawida Pochecia uratowała poprzeczka. W 32 minucie odpowiedzieli gospodarze. Mecz mógł zamknąć Bartosz Szydłowski. Strzał lobem “Szyszy” odbił golkiper Hutnika. Od tego momentu mocno do pracy zabrali się przyjezdni. Hutnik zaczął dominować na boisku. Gra przyjezdnych mogła się bardzo podobać kibicom. Sytuacje, dynamika, wymiana podań pokazywały umiejętności drużyny z Krakowa. Do końca pierwszej połowy goście stworzyli sześć bardzo groźnych akcji. Jedną z nich udało się zamienić na bramkę. W pięciu pozostałych do sporego wysiłku został zmuszony Dawid Pocheć. Jednak do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Druga połowa podobnie jak końcówka pierwszej przebiegała głównie pod znakiem przewagi gości. Jednak Starachowiczanie postawili większy opór. Mimo to Hutnik potrafił stworzyć sporo dogodnych sytuacji. Już na samym początku drugiej części gry mogło być 2:2. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał zawodnik przyjezdnych. Z bliskiej odległości uderzył w boczną siatkę. Swoje szanse w drugiej połowie mieli podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa. Najlepszą okazję miał w 59 minucie Bartosz Szydłowski. Napastnik gospodarzy przeprowadził solową akcję mijając po drodze kilku rywali. W strzeleniu gola przeszkodził jednak bramkarz Hutnika. Wynik 2:1 utrzymywał się nadal. Końcówka spotkania okazała się pechowa dla Starachowiczan. Przyjezdni dążyli do wyrównania przez całą drugą połową. Hutnik dopiął swego w 87 minucie i zdobył bramkę na 2:2. Trafienie dające remis Krakowianom zdobył Miłosz Drąg. Na więcej obu drużynom już nie wystarczyło czasu. Ostatecznie Star/Juventa Starachowice zremisowała u siebie z Hutnikiem Kraków 2:2.

Star/Juventa Starachowice – Hutnik Kraków 2:2 (2:1)
Bramki: Bartosz Szydłowski 11, Dawid Płatek 27 – Miłosz Drąg 39, 88
Kartki: Bartosz Szydłowski 89 (żółta)
Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Patryk Nawrot, Dawid Płatek, Kacper Gładyś, Jakub Kalisz, Piotr Krzyżowski (46 Karol Strzelec), Piotr Nowakowski (46 Norbert Korczak), Kacper Podzielny (60 Mikołaj Maruszak), Bartosz Szydłowski

Hutnik: Adam Dul, Dawid Żródlewski, Filip Handzlik, Norbert Leśniak, Patryk Matysek (77 Sebastian Zdebski), Miłosz Wąchała (60 Kamil Broda), Kacper Kubusiak (80 Mateusz Feret), Piotr Cholewa, Miłosz Drąg, Patryk Król (80 Sławomir Rozkrut), Łukasz Feret