Maciej Styczyński w walce z zawodnikiem Neptuna

Remis z Neptunem

Pierwszy podział punktów zanotowali zawodnicy Staru Starachowice. 18 września przy rzęsistym deszczu żadnej z drużyn nie udało się wpisać na listę strzelców.
Zanim wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Zarząd Klubu podziękował osobom, którzy jeszcze niedawno byli związani z naszym klubem. Marcin Chodniewicz za blisko 15 lat spędzone w klubie oraz obecnemu trenerowi Neptuna Końskie Arkadiuszowi Bilskiemu za 3 lata wspólnego tworzenia drużyny, wywalczony awans do IV ligi.

Podziękowanie Zarządu Staru dla Marcina Chodniewicza

Podziękowanie Zarządu Staru dla Arkadiusza Bilskiego

Poza pamiątkową tablicą z wizerunkami, “Kuna” otrzymał pamiątkową koszulkę a trener Bilski pamiątkowy grawerton.

Wracając do samego meczu. W zdecydowanej większości czasu gra toczyła się pod dyktando Zielono Czarnych. Pierwszy znak do ataku dał Piotr Mikos w 6 minucie.

W 12 minucie bliski szczęścia był Mariusz Fabjański, strzał z wysokości pola karnego obornił jednak Herda. W 26 minucie groźną akcję dla Neptuna przeprowadził Kevin Fabian Castillo Pastuzano ale zabrakło wykończenia. W 31 minucie ponownie dał o sobie znać Piotr Mikos ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki. W 33 min postraszył obrońców Neptuna Marcin Kaczmarek. W 42 min w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Obuch (Neptun) lecz wcześniej sędzia Tomasz Kondrak odgwizdał pozycję spaloną. W 43 min na strzał z dystansu zdecydował się Michał Grunt ale i tym razem górą był Herda. Pod koniec 1 połowy meczu dobrą sytuację do wpisania się na listę strzelców miał Bartosz Gębura ale wcześniej był na minimalnym spalonym. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis ze wskazaniem na Star.

2 połowa rozpoczęła się od dobrej akcji Staru, po której bliski bramki samobójczej był Binkowski (Neptun). W 53 min warto odnotować próbę uderzenia z dystansu Birczyńskiego , który został w ostatniej chwili zablokowany przez naszego obrońcę. W 56 min na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Marcin Kaczmarek. W 60 minucie piłka po uderzeniu głową przez Gęburę minimalnie przeszła nad poprzeczką Herdy. Minutę później podobną okazję miał Grunt. W 65 min wydawało się, że będzie 1:0 ale po strzalne Jakub Nowocienia piłkę z pustej bramki wybił obrońca Neptuna. W 86 minucie zakotłowało się pod bramką Konrada Zacharskiego oraz nasi obrońcy w porę zażegnali zagrożenie. W 88 minucie powinno być 1:0 ale ani Karol Kopeć ani przy dobitce Michał Grunt nie znaleźli sposobu na pokonanie Herdy. W doliczonym czasie gry piłkę do Karola Kopcia odegrał Michał Grunt ale nieczysto lewą nogą uderzył Kopeć. Po tym uderzeniu sędzia zakończył mecz.

Mimo wielu okazji do wpisania się na listę strzelców mecz zakończył się remisem.

Za tydzień w 8 kolejce Hummel IV ligi na wyjeździe Star zmierzy się 25 września (sobota ) o godz 16:00 z Lubrzanką Kajetanów.