Star lepszy od Orła w drugim sparingu

W środowym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał Orła Wierzbicę 2:1. Obydwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył Michał Grunt. Mecz ten odbył się na boisku w Pakosławiu.

W środowe popołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój drugi sparing przed startem rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Przeciwnikiem był Orzeł Wierzbica. Po raz kolejny obydwie drużyny rywalizowały przy sporym upale. Do potyczki z reprezentantem radomskiej Ligi Okręgowej Starachowiczanie przystąpili w odmiennym zestawieniu niż w spotkaniu z GKS-em Rudki. Zielono-Czarni wystąpili bez Mariusza Fabjańskiego. W środowym spotkaniu nie mógł również zagrać Karol Kopeć. Pierwsze nieoficjalne starcie zanotował natomiast Jakub Chrzanowski. Niestety po przerwie nowy nabytek Staru musiał opuścić boisko z powodu urazu. W zespole prowadzonym przez Tadeusza Krawca testowany był kolejny nowy zawodnik. Pierwszą połowę do udanych mogli zaliczyć Starachowiczanie. Dość szybko, bo już w 11 minucie Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Golkipera Orła pokonał Michał Grunt. W końcówce pierwszej części gry snajper Staru podwyższył prowadzenie. Do przerwy podopieczni Tadeusza Krawca prowadzili 2:0. Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły w zmienionych składach. Trener ekipy ze Starachowic dał szansę młodym zawodnikom. Podopiecznym Rafała Stapora udało się zdobyć gola. Autorem trafienia był Maciej Kosela. Więcej bramek do końca meczu już nie padło. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w drugim meczu sparingowym Orła Wierzbicę 2:1.

Orzeł Wierzbica – Star Starachowice 1:2 (0:2)
Bramki: Maciej Kosela – Michał Grunt x2