Wygrana Staru z Arką

Star w kolejnej rundzie OPP

Star Starachowice w ramach IV rundy Okręgowego Pucharu Polski pokonał Arkę Pawłów 4:2.

Mecz odbył się w Pawłowie. Trzeba przyznać, że było to dobre otwarte spotkanie z jednej jak i drugiej strony. Swoje okazję wykorzystał grający w Arce Mirosław Kalista i to za jego sprawą Arkowcy dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie. Star rozpoczął ten mecz w odmienionym składzie. Nie ma się co dziwić, już w najbliższą sobotę spotkanie ligowe z Pogonią Staszów. W pierwszej części meczu mogło paść więcej bramek. Należy odnotować strzały w słupek i poprzeczkę po stronie Arki oraz słupek Fabjańskiego i idealną okazję Gębury.

Mecz otworzyła bramka Kalisty w 18 minucie. W 25 min wyrównał Marzec. Po przerwie trener Krawiec zdecydował się wpuścić na boisko Chrzanowskiego, Styczyńskiego, Jagiełłę, Szydłowskiego oraz Grunta. Zmiany miały uspokoić grę jednak to po wznowieniu po raz kolejny Kalista dał o sobie znać wpisując się w 55 min po raz drugi na listę strzelców. Arka prowadziła 2:1. W 65 min bramkę na 2:2 zdobył wprowadzony po przerwie Chrzanowski. W 67 min drugą w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michał Wojton z Arki. Mając jednego zawodnika więcej można było snuć przypuszczenia, że teraz mecz nabierze innego tempa. Tak też się stało. W 80 min na 3:2 dla Staru trafił Szydłowski a w doliczonym czasie gry na 4:2 trafił Grunt.

Ostatecznie Star pokonał Arkę w derbach powiatu starachowickiego 4:2. Arce Pawłów życzymy jak najlepiej w poczynaniach ligowych a zawodnikom gratulujemy wygranej.

18′ Mirosław Kalista 1:0
25′ Klaudiusz Marzec 1:1
55′ Mirosław Kalista 2:1
65′ Jakub Chrzanowski 2:2
80′ Bartosz Szydłowski 2:3
90′ Michał Grunt 2:4