Star Starachowice

Fragment meczu towarzyskiego Star Starachowice Spartakus Daleszyce

Wygrana Staru w inauguracyjnym sparingu

W pierwszym tej zimy meczu kontrolnym IV-ligowy Star Starachowice pokonał występującego na tym samym poziomie rozgrywkowym Spartakus Daleszyce 4:2 (2:1).

Bramki dla „Zielono-Czarnych” zdobywali Jakub Nowocień, Artur Kidoń (dwie) oraz Włodzimierz Puton. Do przerwy utrzymywał się wynik 2:1.
Za tydzień podopiecznych Tadeusza Krawca czeka nieco większe wyzwanie, a mianowicie mecz kontrolny z III-ligową Wisłą Sandomierz.

W zespole Staru nie pojawiło się kilku zawodników, którzy w ubiegłym tygodniu w trakcie zajęć treningowych doznali lekkich urazów. W gronie tym znaleźli się Marcin Kaczmarek, Michał Grunt oraz Klaudiusz Marzec. Do pełni sił nie wrócił także Jakub Chrzanowski, który jesienią borykał się z licznymi kontuzjami, a od początku zimowego okresu przygotowawczego jest stopniowo wdrażany do standardowych obciążeń treningowych. Przy ul. Szkolnej w dalszym ciągu testowany jest wywodzący się ze starachowickiej Juventy Karol Malec, który poszukuje nowego klubu po opuszczeniu Pogoni Staszów. Do treningów z pierwszym zespołem dołączyło także kilku zawodników którzy do tej pory występowali w drużynie juniorów starszych Staru/Juventy Starachowice. Dodajmy, że wspomniany zespół U-19 uzyskał awans do Ligi Makroregionalnej Juniorów Starszych. Już wiosną podopieczni Dariusza Kasprzyka będą występować na szczeblu centralnym rozgrywek PZPN, gdzie czekają na nich tacy rywale jak Motor Lublin, Korona Kielce, Resovia Rzeszów czy Siarka Tarnobrzeg.

Star: Zacharski –  Wasilewski, Jagiełło, Moskwa, Stefański, Gębura, Nowocień, Kopeć, Kidoń, Styczyński, Mikos Paweł, oraz Mazur, Jastrząb, Malec, Kosztowniak, Puton, Mikos Piotr, Szydłowski

Trener Tadeusz Krawiec: Mecz ze Spartakusem był rozgrywany w trudnych warunkach przy mocno padającym śniegu. Skład w tym meczu trochę eksperymentalny, przede wszystkim z uwagi na drobne urazy zawodników, którzy ostatnio częściej występowali w wyjściowej jedenastce. Mimo wszystko mecz należy ocenić pozytywnie. Widać było naszą przewagę w tym meczu przede wszystkim w sytuacjach podbramkowych. Dobrze zaprezentowali się również nowi zawodnicy oraz nasi juniorzy starsi na czele z Pawłem Mikosem i Piotrem Jastrzębiem. Weryfikacja docelowego składu i ustawienia nastąpi w kolejnych meczach testowych gdzie będziemy rywalizować z mocniejszymi drużynami a taka szansa już w najbliższą sobotę przeciwko Wiśle Sandomierz. Dzisiejszy sparing był pierwszym meczem bo przerwie zimowej i należy go ocenić pozytywnie. Wiem, że nasza drużyna z meczu na mecz będzie nabierać optymalnego rozpędu pod kątem meczów mistrzowskich.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i śnieg

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.