Wygrana w szóstym sparingu

W swoim szóstym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał Powiślankę Lipsko 4:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Jakub Chrzanowski, Michał Grunt, Karol Kopeć oraz Klaudiusz Marzec. Mecz ten odbył się na boisku w Lipsku.

W środowe popołudnie obydwie drużyny rozegrały kolejny sprawdzian przed startem ligi. Powiślanka przygotowuje się do rozgrywek Mazowieckiej Klasy Okręgowej. Star natomiast do Świętokrzyskiej IV Ligi. Pierwsza połowa o wiele korzystniej wypadła dla podopiecznych Tadeusza Krawca. Starachowiczanie zdobyli w niej dwie bramki. W 38 minucie wynik spotkania otworzył Jakub Chrzanowski. Krótko przed końcem pierwszej części gry rezultat podwyższył Michał Grunt. Napastnik Zielono-Czarnych skutecznie wykonał rzut karny. Wynik po pierwszej połowie mógł być wyższy. W 30 minucie bliski szczęścia był Piotr Stefański. Boczny defensor uderzył jednak w słupek. Do przerwy Star prowadził 2:0. Druga połowa przyniosła sporo zmian w zespole Zielono-Czarnych. Gra również wyglądała trochę inaczej. Do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Drugą część gry lepiej zaczęli jednak przyjezdni. W 58 minucie trzeciego gola dla Staru zdobył Karol Kopeć. Niedługo później odpowiedziała Powiślanka. Adriana Szasta pokonał Damian Gardynik i było już 1:3. 69 minuta przyniosła kontaktowe trafienie dla gospodarzy. Tym razem futbolówkę w siatce umieścił Damian Nogaj. Więcej bramek Powiślanka już nie zdobyła. Star natomiast dołożył jeszcze jednego gola w końcówce meczu. Autorem czwartego trafienia dla Zielono-Czarnego był Klaudiusz Marzec. Ostatecznie Star Starachowice pokonał Powiślankę Lipsko 4:2.

Powiślanka Lipsko – Star Starachowice 2:4 (0:2)
Bramki: Damian Gardynik 65, Damian Nogaj 69 – Jakub Chrzanowski 38, Michał Grunt 45 (k), Karol Kopeć 58, Klaudiusz Marzec 84

Powiślanka: Kamil Wilk, Karol Spyra, Jakub Cieciura, Karol Zięba, testowany zawodnik I, Igor Bąk, Radosław Mikołajek, Daniel Król, Wojciech Bajor, Jakub Spychaj, Damian Nogaj oraz Damian Lis, testowany zawodnik II, Paweł Bzikot, Damian Gardynik, Karol Spyra, Wiktor Borcuch

Star (I połowa): Konrad Zacharski, Piotr Stefański, Bartosz Gębura, Mateusz Jagiełło, Maciej Styczyński, Marcin Kaczmarek, Michał Kozakiewicz, Dawid Płatek, Jakub Chrzanowski, Bartosz Szydłowski, Michał Grunt

Star (II połowa): Adrian Szast, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Maciej Moskwa, Maciej Styczyński, Mariusz Fabjański, Adam Hamera, Dawid Płatek, Karol Kopeć, Piotr Mikos, Klaudiusz Marzec