Wygrana ze Stalą

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Stal Kunów 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła, Emil Gołyski oraz Artur Kidoń. Mecz ten odbył się w ramach 27 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W sobotnie popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz Stali. Pojedynek ten obserwował grupa około 200 kibiców. Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Starachowiczanie przeważali. Jednak gra Zielono-Czarnych nie była zbytnio porywająca. Mimo to podopieczni Arkadiusza Bilskiego tworzyli sytuacje podbramkowe. Pierwszy kwadrans przyniósł trzy szanse dla gospodarzy. W żadnym z wymienionych przypadków piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Okazje mieli Dariusz Anduła czy Emil Gołyski. W 22 minucie bliski szczęścia był Maciej Horna. Strzał z rzutu wolnego skrzydłowego Staru minął bramkę Stali. Kolejne minuty przyniosły następne szanse dla Zielono-Czarnych. Dwukrotnie strzały oddawał Dariusz Anduła. W obu przypadkach na posterunku był Filip Sobański. Okazję miał również Artur Kidoń. Również i jemu nie udało się pokonać golkipera Stali. Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się w samej końcówce pierwszej części gry. Bramkę do szatni zdobył Dariusz Anduła. Napastnik Zielono-Czarnych z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Staru. Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie spotkania. Starachowiczanie stworzyli sobie sporo sytuacji na podwyższenie wyniku. Aktywniejsi w tej części gry byli również przyjezdni. Pierwszy kwadrans drugich czterdziestu pięciu minut przyniósł min. dwie okazje dla Artura Kidonia. W obu przypadkach zawodnik Staru uderzył niecelnie.  63 minuta przyniosła próbę przelobowania Dominika Dziułki przez zawodnika Stali. Jednak bez skutku. Chwilę później bardzo bliski zdobycia gola był Michał Stachura. Uderzenie to obronił bramkarz Stali, a niebezpieczeństwo ostatecznie zażegnali defensorzy. 66 minuta przyniosła już efekt w postaci gola. Emil Gołyski zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka trafiła do bramki przyjezdnych. Trzeba przyznać, że trafienie to było dość szczęśliwe. Piłka w drodze do siatki odbiła się od kępki trawy. Kolejny minuty nie były już tak emocjonujące. Dwie szanse mieli gospodarze. Żadna jednak nie została zamieniona na gola. W 82 minucie goście zdobyli kontaktowe trafienie. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Patryk Wodnicki. Dominik Dziułka nie miał nic do powiedzenie przy tym uderzeniu. Mimo zdobycia bramki przez gości w szeregach starachowickiej nie wkradła się nerwowość. Zielono-Czarni dalej kontrolowali grę. Potwierdzeniem tego były sytuacje w końcówce spotkania. Uderzenia Macieja Horny i Michał Stachury były jednak niecelne. Inaczej było w przypadku Artura Kidonia. Skrzydłowy gospodarzy dobił z bliska strzał Macieja Horny i przypieczętował wygraną Zielono-Czarnych. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star Starachowice pokonał na własnym stadionie Stal Kunów 3:1.

Star Starachowice – Stal Kunów 3:1 (1:0)
Bramki: Dariusz Anduła 45, Emil Gołyski 66, Artur Kidoń 90 – Patryk Wodnicki 82
Kartki:

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas (70 Arkadiusz Zięba), Emil Gołyski (85 Miłosz Sokół), Jakub Nowocień, Michał Stachura, Maciej Horna, Artur Kidoń, Dariusz Anduła (62 Bartosz Guz)

Stal: Filip Sobański, Bogusław Cieślik (46 Michał Sekuła), Sebastian Dębniak, Konrad Kijanka, Roman Kowalski, Damian Cholewiński, Kamil Kowalski, Bartłomiej Wielgus (85 Michał Kania I), Patryk Wodnicki, Rafał Jałocha (46 Robert Krzemiński), Adam Witek