Z GKS Nowiny na piątkę!

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pewnie pokonał GKS Nowiny 5:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła, Bartosz Gębura, Emil Gołyski x2 oraz Arkadiusz Zięba. Mecz ten odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Niespodziewanie wysoko Zielono-Czarni ograli czołową drużynę Świętokrzyskiej IV Ligi. Starachowiczanie rozegrali bardzo dobre zawody. Do przerwy podopieczni Arkadiusza Bilskiego wygrywali 2:0. Prowadzenie Starowi dał w 18 minucie Dariusz Anduła. Niewiele przed upływem pierwszej połowy rezultat podwyższył Bartosz Gębura. W drugiej części gry Starachowiczanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. Dwukrotnie bramkarza GKS-u pokonał Emil Gołyski. Pierwszego gola Emil zdobył w 64 minucie. Drugie trafienie dołożył w samej końcówce spotkania. Bramkę na 4:0 strzelił natomiast Arkadiusz Zięba. Sobotni pojedynek mógł się podobać. Mecz był dynamiczny. Mimo straty pięciu bramek zespół z Nowin prezentował się solidnie. Jednak to Starachowiczanie byli lepszą drużyną dzisiejszego dnia. Zielono-Czarni mieli więcej z gry. Oprócz pięciu zdobytych bramek podopieczni trenera Bilskiego stworzyli sobie jeszcze inne sytuacje by powiększyć rezultat. W sobotnim sparingu w Zielono-Czarnych barwach wystąpili dwaj nowi-starzy zawodnicy. Szansę gry otrzymali Kamil Strycharski oraz Arkadiusz Zięba. W przeszłości obaj piłkarze reprezentowali starachowicki klub. Jesienią Kamil występował w FKS-ie Łazy Starachowice. Natomiast Arkadiusz grał w Arce Pawłów. We wczorajszym pojedynku obaj zawodnicy zaprezentowali się solidnie. Kolejny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Star rozegra w następną sobotę (16.02). Zielono-Czarni będą podejmować III-ligową Wisłę Sandomierz. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 11.

Star Starachowice – GKS Nowiny 5:0 (2:0)
Bramki: Dariusz Anduła 18, Bartosz Gębura 41, Emil Gołyski 64, 90, Arkadiusz Zięba 71

Star: Adrian Bzymek, Jakub Kania, Bartosz Gębura, Kamil Strycharski, Patryk Kosztowniak, Emil Gołyski, Filip Niewczas, Michał Stachura, Artur Kidoń, Arkadiusz Zięba, Dariusz Anduła oraz Patryk Sieczka, Miłosz Sokół, Karol Strzelec