Z Rzeszowa na tarczy

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 0:3. Mecz ten odbył się w ramach 5 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W niedzielne południe na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 wybiegły jedenastki miejscowej Stali oraz Staru/Juventy Starachowice. Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki delikatnie mówiąc nie najlepiej. Gospodarze niedzielnej potyczki zajmowali ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. Rzeszowianie przegrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Starachowiczanie natomiast przystępowali do starcia ze Stalą z dwoma punktami na swoim koncie. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa zremisowali mecze z Chełmianką Chełm oraz Hutnikiem Kraków. Owy dorobek pozwalał na zajmowanie siódmej lokaty. Dla obu zespołów niedzielny pojedynek był bardzo ważny. Jak wspomniano w zapowiedzi mecz ten można było określić mianem za sześć punktów. Niestety do przerwy Starachowiczanie stracili dwie bramki. Chwilę po upływie dwóch kwadransów gry prowadzenie zespołowi ze stolicy województwa podkarpackiego dał Jan Rentkowski. Końcówka pierwszej połowy przyniosła podwyższenie wyniku przez gospodarzy. Adriana Szasta pokonał Klaudiusz Dziedzic. Do końca pierwszych czterdziestu pięciu minut nie padła już ani dna bramka. Stal prowadziła ze Starem/Juventą 2:0. Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli Rzeszowianie. W 52 minucie Stal strzeliła trzeciego gola. Do siatki trafił Mateusz Gul. Star/Juventa znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jednak jeszcze było dużo czas by nawiązać walkę z rywalem i odrobić straty. Tak się niestety nie stało. Starachowiczanie w niedzielę ani razu nie znaleźli drogi do bramki Stali. Gospodarze również do końca meczu nie zdołali powiększyć dorobku bramkowego. Ostatecznie Stal Rzeszów pewnie pokonała Star/Juventę Starachowice 3:0. Nie tak z pewnością wyobrażano sobie wyjazd do stolicy województwa podkarpackiego. Już w najbliższy czwartek (18.04) przyjdzie szansa na rehabilitację. Podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa rozegrają kolejny mecz o stawkę. W ramach 6 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych Star/Juventa zmierzy się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.

Stal Rzeszów – Star/Juventa Starachowice 3:0 (2:0)
Bramki: Jan Rentkowski 31, Klaudiusz Dziedzic 43, Mateusz Gul 52

Stal: Jakub Czysnok (70 Maciej Kowal), Mikołaj Wania (75 Krzysztof Puc), Marcin Bobola (75 Sebastian Puszkar), Eryk Ciemierkiewicz, Szymon Drath (78 Rafał Zaborowski), Klaudiusz Dziedzic, Mateusz Gul, Konrad Kowal, Kacper Penar, Jan Rentkowski, Maciej Zaracki (65 Hubert Rączka)

Star/Juventa: Adrian Szast, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Patryk Nawrot (46 Patryk Markiewicz), Dawid Płatek, Kacper Gładyś (58 Mikołaj Maruszak), Jakub Kalisz (80 Bartosz Chojnacki), Kacper Podzielny (58 Piotr Nowakowski), Norbert Korczak (46 Piotr Krzyżowski), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski