Ze Spartakusem na remis

W dzisiejszym pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował ze Spartakusem Daleszyce 1:1. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Gębura. Mecz ten odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W sobotnie przedpołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój drugi sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Do Starachowic przyjechał reprezentant III Ligi Grupy IV – Spartakus Daleszyce. Ekipa z okolic wystawiła na ten mecz mieszany skład. Wystąpili zawodnicy pierwszego zespołu, a także szansę dostali gracze z drugiej drużyny. Od początku mecz był dość wyrównany. Więcej z gry w pierwszej części mieli Starachowiczanie. Zielono-Czarni stworzyli sobie cztery sytuacje bramkowe. W 11 minucie po dograniu głową Artura Kidonia znakomitej szansy nie wykorzystał Filip Niewczas. Młody zawodnik uderzył obok bramki. Niewiele po upływie dwóch kwadransów gry bardzo bliski strzelenia bramki był Konrad Wójtowicz. “Szycha” oddał precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka jednak przeszła minimalnie nad bramką. Końcówka pierwszej części gry przyniosła dwukrotne zagrożenie w polu karnym Spartakusa. W pierwszej sytuacji po dograniu Artura Kidonia na bramkę przeciwnika uderzył Miłosz Sokół. Piłka obtarła zawodnika z Daleszyc i wyszła na rzut rożny. Korner ten okazał się szczęśliwy. Po dośrodkowaniu piłka trafiła na nogę Bartosza Gębury, który nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki. Do przerwy Star prowadził ze Spartakusem 1:0. Druga połowa również była wyrównana. Jednak to przyjezdni pierwsi stworzyli zagrożenie. W 52 minucie zawodnik z Daleszyc uderzył w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka. Niedługo później był już remis. Po faulu w szesnastce Zielono-Czarnych główny sędzia Konrad Rączka wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łukasz Zawadzki. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu klarownych okazji dla obu stron. Przyjezdni próbowali zaskoczyć Adriana Bzymka z dystansu. Bramkarz Staru bez kłopotów łapał piłkę po uderzeniach piłkarzy Spartakusa. W 78 minucie świetnej okazji nie wykorzystał Patryk Kosztowniak. Strzał piłkarza Zielono-Czarnych do boku odbił golkiper Spartakusa. Do końca meczu żadna ze stron nie stworzyła sobie godnej odnotowania sytuacji. Star Starachowice zremisował ze Spartakusem Daleszyce 1:1. Następny pojedynek w ramach przygotowań do rundy wiosennej Kieleckiej Okręgówki Zielono-Czarni rozegrają już za tydzień. W sobotę (09.02) podopieczni Arkadiusza Bilskiego będą podejmować IV-ligowy GKS Nowiny. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 11.

Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 1:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Gębura 43 – Łukasz Zawadzki 57 (k)

Star I połowa: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Emil Gołyski, Artur Kidoń, Filip Niewczas oraz Miłosz Sokół

Star II połowa: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Karol Strzelec, Jakub Nowocień, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Artur Kidoń, Patryk Kosztowniak, Filip Niewczas oraz Miłosz Sokół