Juniorzy pokonują Rodzinę Kielce

W sobotnim spotkaniu juniorzy Staru/Juventy Starachowice pokonali na własnym terenie Rodzinę Kielce 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Przemysław Siadul (samobójcze trafienie) oraz Patryk Mańturz. Mecz ten odbył się w ramach 7 kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych Grupy I.

Po ubiegłotygodniowej wygranej w meczu na szczycie z GKS-em Nowiny, podopieczni Zdzisława Spadło rozegrali spotkanie na własnym stadionie. Do Starachowic na mecz z juniorami Staru/Juventy przyjechała Rodzina Kielce. W pierwszym spotkaniu górą była drużyna prowadzona przez trenera Spadło. Starachowiczanie ograli na wyjeździe Rodzinę 5:0. Sobotnie starcie nie obfitowało jednak w podobną liczbę bramek. Pojedynek przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy byli faworytem rywalizacji z kieleckim zespołem. Goście ograniczali się do defensywy oraz wyprowadzania kontr. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. W drugiej połowie bramki już padły. Gospodarze udokumentowali swoją przewagę. Pierwszy gol miał miejsce w 53 minucie. Pechowcem okazał się zawodnik gości, Przemysław Siadul, który skierował futbolówkę do własnej bramki. W 77 minucie rezultat na 2:0 podwyższył Patryk Mańturz. Wychowanek Granatu Skarżysko Kamienna pokonał golkipera rywali i tym samym przypieczętował zwycięstwo Staru/Juventy. Dzięki tej wygranej podopieczni Zdzisława Spadło są coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych.

Star/Juventa Starachowice – Rodzina Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Przemysław Siadul 53 (sam), Patryk Mańturz 77

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Kacper Podzielny, Kacper Gładyś, Piotr Krzyżowski (63 Piotr Jankowicz), Patryk Markiewicz, Piotr Nowakowski (78 Adam Karwacki), Patryk Mańturz, Bartosz Szydłowski

Rodzina: Dominik Wawrzycki, Przemysław Siadul, Krzysztof Nowakowski, Krzysztof Zygmunt, Miłosz Kukulski (85 Jakub Pączkiewicz), Sebastian Miter (89 Sebastian Mielniczuk), Jakub Lech, Jakub Bonarski (78 Marcel Zygmunt), Radosław Buła (65 Szymon Pawełoszek), Bartosz Ludwinek (46 Patryk Futoma), Dawid Kozub