Star Starachowice

Orlicz czwartym przeciwnikiem sparingowym

Już jutro (środa, 28.07) Zielono-Czarni rozegrają czwarty pojedynek sparingowy przygotowujący do rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych Tadeusza Krawca będzie Orlicz Suchedniów.

Zespół z powiatu skarżyskiego jest ligowym rywalem Staru. Obydwie drużyny bardzo dobrze się znają. Poprzedni sezon Orlicz mógł sobie zapisać do bardzo udanych. Drużyna prowadzona przez Łukasza Ubożaka ostatecznie zajęła trzecią lokatę. W trakcie rozgrywek deptała po piętach liderującym Czarnym Połaniec. Jednak kiepska końcówka spowodowała, że drużyna odpadła z walki o awans do III Ligi i zsunęła się na trzecie miejsce, za Moravię Morawicę. Orlicz w 38 spotkaniach zgromadził 71 punktów. Dwadzieścia jeden meczów wygrał, osiem zremisował oraz dziewięć przegrał. Bilans bramkowy prezentował się następująco: 74 gole strzelone i 46 straconych. Obecnie ekipa z Suchedniowa przygotowuje się do startu pierwszej części sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Jak na razie podopieczni Łukasza Ubożaka rozegrali trzy mecze sparingowe. Dwa z nich wygrali (3:1 Korona II Kielce, 1:0 Siarka Tarnobrzeg) oraz jeden przegrali (1:2 Oronka Orońsko). W zespole Orlicza zaszły zmiany kadrowe. Do drużyny dołączyło dwóch zawodników. Jednym z nich jest Krzysztof Rzeszowski, który wraca po kilku latach do Suchedniowa. Zespół reprezentujący powiat skarżyski wzmocnił również Karol Świtowski. Zawodnikowi skończył się okres wypożyczenia do Korony II Kielce i wrócił do swojego macierzystego klubu. Orlicz testuje również kilku innych piłkarzy, którzy mogą wzmocnić drużynę. Z klubu odeszło także trzech zawodników. Piotr Grzejszczyk postanowił wyjechać za granicę. Mateusz Kokosza najbliższy sezon spędzi w Grodzie Ćmińsk. Natomiast Mateusz Tumulec wyjeżdża na studia. Pełną parą przygotowania idą również w zespole Zielono-Czarnych. Podopieczni Tadeusza Krawca mają za sobą trzy sparingi. Wszystkie zakończyły się wygranymi Staru (3:0 GKS Rudki, 2:1 Orzeł Wierzbica, 5:1 Stal Kunów). Środowy sparing będzie dla obu drużyn czwartym meczem w ramach okresu przygotowawczego do nowego sezonu.

Pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami odbędzie już jutro (środa, 28.07) na stadionie w Suchedniowie przy ul. Sportowej 6 o godzinie 18:00

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.