Przegrana na inaugurację Ligi Makroregionalnej U-19

SMS Resovia Rzeszów U-19 – Star Starachowice 4:0 (2:0)

Mecz z Resovią miał różne oblicza. Pierwsza połowa to przewaga optyczna gospodarzy. Bramka na 1-0 dla gospodarzy po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. W 40 minucie spotkania znakomitą okazję do zdobycia gola miał Adam Hamera, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Resovii. W odpowiedzi po naszym błędzie gospodarze strzelają nam bramkę ,,do szatni “.

Początek drugiej połowy to dobra gra Staru. Graliśmy odważnie i zdecydowanie. Przez 20-25 minut przeważaliśmy. Niestety nie wykorzystaliśmy żadnej sytuacji, a przeciwnik po naszym błędzie w obronie trafia na 3-0 i praktycznie rozstrzyga mecz.

Podsumowując, za dużo błędów własnych by myśleć o dobrym wyniku. Mecz toczony w bardzo szybkim tempie pokazał jak ważna jest decyzyjność i gra na jeden kontakt. Mamy bardzo młody zespół dla którego ta liga będzie dużym wyzwaniem. Mam nadzieję, iż w przyszłych meczach pokażemy się z lepszej strony – powiedział po meczu trener Dariusz Kasprzyk

Już w sobotę podejmujemy faworyta do awansu Koronę Kielce.

STAR U -19: Mazur- Jastrząb, Goździk, Żmudziński ( 76′ Pomorski ), Filip Pisarski (33′ Siwek), Nowak (55′ Młodawski), Jagiełło, Mikos, Zając (65′ Ostrowski), Hamera (76′ Bator), Rożek ( 85′ Kopacz)