Star Starachowice

Skandal na Podhalu!

Szanowni Państwo, dzisiejszy mecz został odwołany. Pierwotnie argumentem był fakt, że boisko nie nadaje się do gry bo zalega na nim śnieg a po odśnieżeniu boiska Podhale poinformowało, że o godz. 14:00 boisko jest wynajęte przez podmiot zewnętrzny i będzie na nim rozgrywany Turniej.
O godz. 10:25 dziś na zaśnieżonej płycie obywał się jeszcze Turniej. (Boisko nie zostało odśnieżone ani wczoraj ani dziś przed Turniejem dla dzieci aby mogły w komfortowych warunkach rywalizować ze sobą).
O godz. 11:12 Podhale dodało zdjęcie zaśnieżonego boiska, na którym nie były prowadzone prace związane z odśnieżeniem oraz podano komunikat, że czekamy na decyzje sędziów.
O godz. 11:25 trwały prace związane z odśnieżaniem boiska.
O godz. 12:15 sędzia zobligował klub do kontynuowania odśnieżania boiska.
O godz. 12:30 prace nad odśnieżaniem zmierzały ku koncowi ale gospodarz poinformował, że od 14:00 na płycie będzie rozgrywany Turniej.
Zgodnie z regulaminem sędzia poinformował, że z uwagi na powyższe mecz powinien zostać rozegrany następnego dnia o godz. 12:00 ale na jutro boisko jest zajęte bo będzie rozgrywany na nim Turniej.
Wracamy do domu i będziemy się domagać od Wydziału Gier PZPN przyznania walkowera oraz zwrotu poniesionych kosztów. Uważamy, że wiedząc wcześniej o terminie rozegrania dzisiejszej kolejki właściciel obiektu wraz z klubem Podhale nie zrobili niczego aby ten mecz mógł się odbyć. Patrząc na inne kluby, wszystko jest możliwe jeśli się tylko chce. Obiekt nie został przygotowany nie tylko na nasz mecz ale też i na Turniej dzieci. Wystarczyła godzina aby boisko zostało odśnieżone ale nic to nie dało bo od 14:00 rozpoczyna się Turniej piłkarski. Jeżeli obiekt nie należy do NKP Podhale a do miasta to coś tu nie zagrało ale o konsekwencje z tego płynące będziemy wnioskować nie do miasta Nowy Targ a do PZPN wobec klubu NKP Podhale bo ich zachowanie było bierne.
W czwartek dyrektor naszego zespołu kontaktował się z dyrektorem Podhala gdzie z naszej strony padła nawet propozycja rozegrania tego meczu u nas ale zapewniono nas że nie powinno być problemu z rozegraniem meczu bo pogoda jest zdecydowanie lepsza. Dziś przed meczem na terenie obiektu nie było nikogo z zarządu Podhala a jedyną osobą, która próbowała ratować sytuację była Pani Kierownik.
Jest nam przykro, że w taki sposób został potraktowany nasz klub oraz nasi kibice. Tym samym kończymy rywalizację ligową w 2023 roku.
Trudno w świetle tych wydarzeń dziwić się rozgoryczeniu zawodników i działaczy Staru a także kilkudziesięcioosobowej grupie kibiców zielono-czarnych, którzy przebyli ponad 270 kilometrów w drodze na mecz, którego przez kiepską organizację gospodarzy nie udało się rozegrać. Jak do okoliczności odwołania sobotniego meczu podejdzie PZPN, który podejmować będzie decyzję nt. nowego terminu rozegrania tego spotkania bądź o przyznaniu walkowera (o który wnioskować będzie Star) przekonamy się w najbliższym czasie. Zielono-czarni, z dorobkiem 28 punktów, kończą piłkarską jesień na 7 miejscu w tabeli, Podhale zimę spędzi w strefie spadkowej z 13 punktami na koncie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.